ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 12-06-2024 17:39

1.HAT DOLMUŞÇULARININ KONGRESİ YAPILDI

Çarşamba ilçesinde faaliyet gösteren 1 Nolu Dolmuş Hattı esnafının bağlı olduğu kooperatifin mali kongresi, 1. Hat başlangıç durağı olan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki hizmet binasında, dolmuşçu esnafı, Çarşamba Şoförler Odası Başkanı Musa Bala ve Çarşamba Belediye Meclis Üyesi Ali Kemal Totuk’un katılımı ile gerçekleşti.

1.HAT DOLMUŞÇULARININ KONGRESİ YAPILDI

Kongre açılış, divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile yönetim ve denetim faaliyet raporları oylanarak, tahmini bütçenin görüşülmesi ile dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Dilek ve temenniler bölümünde uzun yıllardır başkanlık görevini üstlenen Hat Başkanı Hayati Aşar katılımcılara teşekkür ederek “Mali kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hattımızı her geçen gün ilçemize yakışır hale getirmek, daha iyi hizmet sunabilmek için mücadele ediyor ve etmeye de devam edeceğiz diyerek 8+1 probleminin çözülmesi hususunda gayret gösteren Oda Başkanımız Musa Bala ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Halit Doğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Söz alan Çarşamba Şoförler Odası Başkanı Musa Bala birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Dolmuşçu arkadaşlarımızın uzun yıllardır beklediği ve ilk göreve geldiğimiz günden beridir üzerine çok çalışma yaptığımız ve uğraştığımız çok mücadele verdiğimiz asla vazgeçmediğimiz 8+1 araç uygulamamıza artık geçiyoruz. Bundan sonra araç bulmak, piyasadan araç alıp bunu 7+1’e düşürmeden plakalarımızı takabileceğiz diyerek uygulamanın çözüme kavuşmasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’a dolmuşçu esnaflarım adına teşekkür ederim” diyerek ‘arkadaşlarımız yarından itibaren 8+1 araç alabilirler ve bu araçlarının tescillerini gerçekleştirebilirler’ diyerek müjdeyi verdi.

AdminAdmin