ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 28-11-2021 13:00

BAŞKAN BALA DESTEK OLMAZSA TAŞIMA YAPILAMAZ

                 Çarşamba Şoförler Odası Başkanı Musa Bala Akaryakıt zamlarından sonra yolcu ve yük taşımacıığı yapan esnaf ve sanatkarın  zor zamanlar geçirdiğine işaret ederek , ulaşım sektörünün desteklenmesi gerektiğini söyledi.

BAŞKAN BALA DESTEK OLMAZSA TAŞIMA YAPILAMAZ

                Özellikle pandemi dönemi, küresel fiyat dalgalanması v.b durumlar bugün mazot fiyatlarının litre başına yaklaşık 6 ay öncesine göre %50 arttığını belirten bala, Dövizdeki fiyat dalgalanmasının,hammadde sıkıntısının ise yedek parça fiyatlarına yansıdığı , bunun ulaşım sektörünün maliyetlerini çok arttırdığını belirtti.

Pandemi döneminde çalışamayan servisçi esnafı ise 1 Haziran normalleşme sürecinden sonra toparlanma sürecine girmişken , şu maliyetlerin altında taşıma yapıldığını her geçen zarar üzerine zarar edildiğni belirtti.

Milli eğitim taşıma ihalelerini alan firmalarımız sözleşme ve ihaleye girdikleri dönemde mazot fiyatı 6.50 tl iken ,ihalelerin bu mazot fiyatı üzerinden alındığına dikkat çeken bala , tüm taşıma  firmalarımız  ve taşıma firmaları ile sözleşme imzalayan servisçi esnafımız zarar etmektedir.

Destek olmazsa taşıma yapılamaz

Başkan bala mazot farkının taşıma firmalarımıza , firmalarımız üzerinden ise servisçi esnaflarımıza verilmesi hususunda bakanlığa talebimizi gerçekleştirdik. Bu konuya ivedililikle bir çözüm bulunmasını talep ettik. Taşımanın kamu taşıması olduğuna dikkat çeken başkan bala , Devlet kimseyi göz göre göre zarar ettirmez bu nedenle konunun çözüleceğini düşünüyoruz dedi.

Ötvsiz Mazot Sorunu çözer

Ulaşırma sektörümüzün desteklenmesi konusunda yapılacak en güzel hamle deniz ve hava taşımacılığında olduğu gibi ÖTV siz akaryakıt verilmesi sorunlarımızı büyük ölçüde çözecektir diyen başkan bala " yıllardır bahsettiğimiz durum aslında şu an için olduğumuz durumdur" ÖTV siz akaryakıtı yıllardır dile getiriyoruz Bu konuda yapılacak çalışmaya her türlü destek veriyoruz diyen başkan bala ulaştırma sektörünü sekteye uğratmamak adına acilen ötv siz mazot verilmelidir dedi.

Fiyat tarifelerimize zam talep ettik

Olağandığı bir durum içerisinde olduğumuzu kabullenmeliyiz mazotun %50 zamlandığı bir dönemde hem özel taşıma , hem de toplu taşıma ücretlerine zam yapılması gerektiğini belirten başkan bala , Diğer ilçelerimiz ile birlikte Samsun büyükşehir belediyesine bu konuda talebimizi ilettik bununla ilgili ukome toplantısını bekliyoruz  vatandaşlarımızın bu telebimizi anlayışla karşılamaları gerekmektedir, kimse göz göre göre zarar edemez , biraz empati yapmalıyız diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

AdminAdmin