ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 24-08-2022 21:39

BAŞKAN KAYA BAYİLİK VERİLMESİNİ DESTEKLİYORUZ

Çarşamba  Bakkallar Odası Başkanı Cihan Kaya, Bakkallara Tarım Kredi Marketi bayiliğinin verileceği yönündeki girişimleri desteklediklerini açıkladı.

BAŞKAN KAYA BAYİLİK VERİLMESİNİ DESTEKLİYORUZ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yeni Tarım Kredi Marketlerinin sayılarının artması ve bakkallara bayilik verilmesinin önü açılacak. Çarşamba Bakkallar Odası Başkanı Cihan Kaya, “Hazırlıklar kapsamında bakkal esnafına bayilik verileceği yönündeki girişimlerimizi destekleyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydın’a, çalışmalarından ve dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.Ayrıca Son yıllarda ki ekonomik olumsuzluklar en fazla mahalle bakkallarımızı etkilemektedir. Yıllardır dile getirdiğimiz gibi bakkallarımız bu işi en iyi yapan işletmeler olur. Devlet desteği ile hem esnafımız, hem de vatandaşımız derin bir nefes alır.” dedi.

Tarım Kredi Marketlerinde halka uygun fiyatla satışa sunulan ürünlerin bakkallar aracılığıyla yapılmasının çok yerinde bir girişim olacağını söyleyen Başkan Kaya, “Tarım Kredi marketlerinin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında unutulan mahalle bakkalları nihayet gündeme gelmiştir. Her sokağa ve mahalleye tarım marketlerinin yenilerinin açılmasının yerine, tamamen bakkal esnafına verilecek bayilikler ile vatandaşlarımıza ürün tedariği konusunda büyük kolaylık sağlanabilir. Bakkal esnafları olarak, devletin uygun fiyata satışa sunduğu ürünleri vatandaşımıza ulaştırmaya hazırız. Bu yönde başlatılan çalışmaları destekliyor ve yerinde buluyoruz.”diye konuştu.

BAKKALARIMIZ HER ZAMAN MİLLETİMİZİN YANINDA OLMUŞTUR

 Her zor dönemde milletinin yanında olan bakkal esnafları bu görevi de layıkıyla yapacağını vurgulayan Kaya, “Vatandaşımıza ve esnafımıza her dönem kabusu yaşatan zincir marketler halkasına tarım kredi marketlerinin desteklenmesini istemiyoruz. Neredeyse her sokakta bulunan bakkallarımıza devletimizin vereceği destekler ve bayilik fırsatıyla hem esnafımız nefes alacak, hem de vatandaşımız tarım kredi marketlerinin ürünlerine rahatlıkla ulaşabilecektir. Esnaflarımızın temennisi de bu yöndedir.”şeklinde konuştu.

HABER:EMİN İNAN

AdminAdmin