ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 28-11-2023 23:16

Başsavcı Gir’den ÇTB’ye İadeiziyaret

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Çağrı Gir, Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz ve ÇTB Meclisine iadeiziyarette bulundu.

Başsavcı Gir’den ÇTB’ye İadeiziyaret

ÇTB Meclisinin de bulunduğu ziyarette, Başsavcı Gir ile İlçenin ekonomik yapısı ve güvenliği hakkında istişarelerde bulunan Başkan Yılmaz, İlçenin tarih boyunca yoğun bir ticari hayata sahip olduğunu ve bu ticaretten doğan çeşitliliğin getirdiği güvenlik sorunlarının önemini vurguladı. Yılmaz, “İlçemizin en büyük geçim kaynağı fındıktır. Fındığı ekonomik bir değer olarak büyütmek ve ihracatın zirvesine yerleştirmek için çok uzun yıllardır gayretle çalışıyoruz. Fındık için tedbirler alıyor, üreticimizi korumaya gayret gösteriyoruz. Bu konuda devletimizin desteği yadsınamaz. İlçemizde var olan ciddi sorunlardan birisi fındık ticaretinin güvenliğini sağlamaktır. Bu konuda emniyet ve jandarma ile iş birliğimiz özellikle fındık sezonunda yoğun bir trafikle sağlanıyor” ifadelerine yer verdi.

Görevine yeni başlayan Başsavcı Gir’e Çarşamba’nın kültürel değerlerini ve lezzetlerini de anlatan Başkan Yılmaz, değerlere hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

Gerçekleşen ziyarete, ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, Meclis Başkanı Hacı Toraman, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan, Borsa Genel Sekreteri Sercan Yaşar, Meclis Üyeleri Mehmet Çalışkan, Hüseyin Işık, Kurucu Meclis Üyesi Nurettin Öztekin, Borsa Hukuk Danışmanı Berivan Yaralı ve İş İnsanı Salih Alver iştirak etti.

Gerçekleşen ziyaret sonrası Başkan Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başsavcı Çağrı Gir’e çalışmalarında başarılar diledi.

 

AdminAdmin