GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2024 19:19

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE DUYARLILIĞINDA ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir çevre yönetimi ve hizmet kalitesi anlayışıyla çalışmalarına devam ederek şehrin çevresel sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun'umuzun temiz bir çevreye sahip olması hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu kapsamda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE DUYARLILIĞINDA ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi, çevre koruma ve sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarıyla şehrin çevresel sürdürülebilirliğine önemli katkılar sağlıyor. Bu çerçevede, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yönetilen projelerle "TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi" standardı başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Bu sistem sayesinde gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir Samsun bırakma hedefi doğrultusunda belediye hizmetlerinin çevresel etkileri detaylı bir şekilde değerlendirilip en aza indiriliyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, çalışmalarını iç tetkikler yoluyla sürekli olarak değerlendiriyor ve iyileştirmeye açık tutuyor. Bu amaçla yaklaşık 50 belediye çalışanı İç Tetkikçi olarak eğitilip görevlendiriliyor. Eğitimler, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait AKOM Hizmet Binası Eğitim Salonu'nda gerçekleştiriliyor.  Eğitim sonunda katılımcılar görev aldıkları birimlerin dışında çevre yönetim uygulamalarını yerinde denetleyerek iyileştirme önerileri içeren raporlar hazırlayacaklar. Bu İç Tetkikçilerin raporları, Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ın da katılımıyla düzenlenecek olan “Yönetimin Gözden Geçirilmesi” toplantılarında detaylı bir şekilde değerlendirilecek.

“Çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz”

“Temiz çevre, temiz Samsun” diyerek çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Şehrimizin geleceği için çevre konularına verdiğimiz önem çok büyük. “Yaşatan Şehir, Çevreci Belediyecilik” vizyonuyla çevreci yaklaşım ve sürdürülebilir projeleri hayata geçiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki temiz bir çevre sağlıklı bir yaşamın temelidir. Çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik konularında gösterdiğimiz bu çaba hep birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmemiz açısından çok önemli. Samsun'umuzun temiz bir çevreye sahip olması hepimizin ortak sorumluluğudur. Hemşehrilerimizin refahı ve mutluluğunu sağlama gayesiyle çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

AdminAdmin