ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 23-01-2022 14:00

Çarşamba Gürcü Kültür Derneğin’den ilk toplantı

Geçtiğimiz günlerde kuruluş çalışmaları tamamlanan kurucu başkanlığını veteriner hekim Ömer Semiz’in yaptığı Çarşamba Gürcü Kültür Derneği kurucuları ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Çarşamba Gürcü Kültür Derneğin’den ilk toplantı

Ceviz Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulunan Veteriner Hekim Ömer Semiz “Çarşamba’da doğup büyüyen, Çarşamba’da ekmeğini kazanan, Çarşamba’da hayatını idame ettiren biz Gürcüler bu topraklara yaklaşık 1,5 asır önce geldik. Biz bu toprakların ayrılmaz bir parçasıyız. Ayyıldızlı al bayrak altınca bu ülke için çalıştık ürettik, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Gürcü kültürünün diğer kültürler gibi bu ülkenin bi zenginliği olduğunun bilinciyle bu derneği kurduk. Gürcü kültürünün gelecek nesillere aktarılması, bir dil bir insan anlayışı ile Gürcüce dilinin öğrenilmesi için kurslar düzenleyeceğiz. Folklorik çalışmalarımız ve Gürcü Yemekleri Şenlikleri düzenleyeceğiz. Kurslarımız ve şenliklerimiz toplumun her kesimine açık olacak. Adımız Gürcü Kültür Derneği olsa da faaliyetlerimiz toplumun her kesimini açık olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde ayrıştırmadan toplumun her kesimine  hizmet etmek için yola çıktık.

Kurucularımızı muhtarlarımız başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerinden insanlardan oluşturduk. Dernek merkezimiz Zübeyde Hanım meydanında yer alacak. Teşrifatı tamamlar tamamlamaz geniş katılımlı bir açılış gerçekleştireceğiz.

Katkı veren herkese teşekkür ediyorum.

HABER:EMİN İNAN

AdminAdmin