ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 24-04-2024 16:44

ÇARŞAMBA POLİSİ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARIDA BULUNDU

Çarşamba’da Polis, Dolandırıcılık Olaylarına Karşı Vatandaşları Uyardı.

ÇARŞAMBA POLİSİ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARIDA BULUNDU

Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Barik Çiçek’inde katıldığı çalışmada birim amirleri ile polisler vatandaşları dolandırıcılık olaylarına karşı yüz yüze bilgilendirerek, “Kendisini polis, asker, savcı ya da kamu görevlisi olarak tanıtarak para ve altın isteyen kişilere itibar etmeyin” dendi.

İlçe merkezinde gerçekleştirilen çalışmalarda broşür dağıtılarak çok sayıda vatandaşa hırsızlık ve dolandırıcılık konuları hakkında yüz yüze bilgi verildi.

Gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde, özellikle dolandırıcılık konularıyla ilgili; pazar yerlerinde, taksi durakları ile kuaförlerde, tarihi yaya köprüsü üzerinde, kahvehaneler ile kafeler de, iş yerleri ve parklarda vatandaşlarla görüşüldü.

Yapılan bilgilendirmede, “Kendisini polis, asker, savcı ya da kamu görevlisi olarak tanıtarak para ve altın isteyen kişilere itibar etmeyin” uyarısı yapılarak, “Bu kişiler çünkü dolandırıcıdır. Bu kişiler sizleri inandırmak için kimlik ve adres bilgilerinizi hatta kimlik numaranızı dahi söyleyebilir. Bunlara itibar etmeyin. Bankadan aradığını söyleyerek kredi kartı aidatınızı ve dosya masraflarınızı iade ediyoruz diyerek kart ve şifre bilgilerini isteyen kişilere inanmayın. İnternet sitelerinden alışveriş yaparken dikkatli olun, güvenilir siteleri tercih edin” denildi.

HABER:EMİN İNAN

AdminAdmin