ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 10-03-2022 22:03

ÇARŞAMBA’DA BERBELER SAAT UYGULAMASINA GEÇİYOR

Çarşamba ilçesinde 25.01.2022 tarihinde ,  Çarşamba berberler esnaf odasının gerçekleştirdiği genel kurulda berber esnafı için mesleki konularda önemli kararlar alınmış, oy birliği ile kabul edilmişti.

ÇARŞAMBA’DA BERBELER SAAT UYGULAMASINA GEÇİYOR

Resmi işlemler tamamlandı uygulama başlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Çarşamba berberler odası başkanı Ümit Taşan Genel kurulumuzda almış olduğumuz mesleki kararlarımızın resmiyet ve prosedür işlemleri tamamlanmış olup 14.03.2022 tarihi pazartesi günü uygulamaya başlayacağız.dedi

İlçemizde ilk defa uygulanacak

Açıklamasına devam eden Başkan Taşan uzun zamandır esnafımızdan böyle bir talep vardı, berberlerimizin ailesi ile  zaman geçirmesi , işlerinden  arda kalan zamanı sosyal hayatlarını, ailevi hayatlarını ayırabilmeleri  ,insan doğası gereği önemli bir ölçüttür. Uygulamamız Çarşamba ilçemizde ilk defa uygulanacak olup Kış saati ve yaz saati olarak iki husus üzerine bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz. 31 kasım-30 nisan arası saat :08.00-20.00 arası hizemet verebileceği gibi

1 Mayıs-30 kasım arası ise saat :08.00-22.00 arası açık olacaktrr. Pazar günleri ise kapatma uygulamamız aynen devam edecektir.

Dini bayramlarımız da ise Arife günü içinde olmak üzere bayram öncesi 3 gün her hangi bir saat kısıtlaması yada Pazar günü kısıtlaması yapılmayacaktır.

UYMAYANLARA CEZAİ YAPTIRIM OLACAK

Genel kurulumuzda aldığımız ve resmi kurumlara onaylattığımız bu kararlara riayet etmeyen esnaf arkadaşlarımıza,  ilgili belediye ve kolluk kuvvetlerince cezai işlemler uygulanacak olup bununla ilgili 444 90 55 numaralı hattımızda ihbar ve taleplere cevap verecektir.  Başkan Taşan alıdğımız bu kararların  , Çarşamba ilçemizdeki berber esnafımıza hayırlı olmasını temennisinde bulunarak  sözlerini tamamladı.

 

 

AdminAdmin