ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 25-04-2022 16:02

ÇARŞAMBA’DA CİNAYET ZANLILARI ADLİYEDE

Çarşamba ilçesinde akrabalar arasında çıkan miras kavgasında silahla vurulan kişinin daha sonra ormanlık alana gömüldüğü ortaya çıkarken, olayla ilgili gözaltına alınan baba ve iki oğlu adliyeye sevk edildi.

ÇARŞAMBA’DA CİNAYET ZANLILARI ADLİYEDE

 

Olay önceki gün meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Yukarı Kavacık Mahallesi’nde yaşayan Bilhan Ö. (44) telefonda akrabası K.B. (62) ile Bilhan Ö’nün tarlaya açtığı fosseptik çukuru yüzünden tartıştıktan sonra evden ayrıldı ve bir daha geri dönmedi.

Bilhan Ö’den haber alamayan ailesi Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Kızılot Karakol Komutanlığından yardım istedi. Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) başlattıkları soruşturma kapsamında K.B. ile oğulları A.B. (38) ve H.B’yi (35) gözaltına aldı.

 

K.B. ifadesinde, Bilhan Ö. ile daha öncede tartıştıklarını ve tarlasına açtığı fosseptik çukuru nedeniyle telefonda tartıştıktan sonra buluştuklarını ve kavga ettiklerini belirterek, Bilhan Ö.’yü silahla vurarak öldürdüğünü, daha sonra da oğullarıyla Durusu Mahallesi Karakiraz mevkisinde ormanlık alana gömdüklerini anlattı. Belirtilen alanda yapılan aramada Bilhan Ö’nün cansız bedenine ulaşılılırken, K.B. ve oğulları A.B. ve H.B. geniş güvenlik önlemleri altında Çarşamba Adliyesi’ne sevk edildi.

HABER:EMİN İNAN

AdminAdmin