ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 26-10-2023 15:40

ÇARŞAMBA’DAN FİLİSTİN’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Samsun’un Çarşamba ilçesinde sivil toplum kuruluşları önderliğinde “Filistin’e Destek Yürüyüşü” düzenleniyor. 27 Ekim Cuma günü saat 16.00’da Çarşamba Belediye Meydanı’nda toplanacak kalabalık, İsrail’in, Filistin’e karşı uyguladığı saldırıları kınamak için yürüyecek.

ÇARŞAMBA’DAN FİLİSTİN’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Çarşambalılar, Gazze’ye yapılan saldırılara karşı, Filistin halkının yanında olduğunu göstermek ve yapılan saldırıları kınamak için yürüyor. Çarşamba’daki sivil toplum kuruluşlarının önderliğinde düzenlenen "Filistin'e Destek Yürüyüşü" için vatandaşlar 27 Ekim Cuma günü saat 16.00’da Çarşamba Belediye Meydanı’nda toplanacak.

Filistin halkının yanında olduğunu belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Cenaze tabutları küçülmeye başlamışsa dünyada zalimlik hat safhaya ulaşmıştır” dedi.

Başkan Doğan, “Gazze’ye yapılan insanlık dışı saldırılara karşı, Filistinli kardeşlerimize destek olmak amacıyla; Çarşamba'mızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın önderliğinde, "Filistin'e Destek Yürüyüşü" düzenliyoruz. Kalbimiz de dualarımız da Kudüs’teki, Gazze’deki kardeşlerimiz ile birlikte. Filistin ile İsrail arasındaki savaş bir an önce sona ermelidir. Bütün dünyanın gözleri önünde çocuk ve sivil demeden yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan, Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen terör eylemlerinin karşısındayız. Filistin'de hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Dileriz bu savaş bir an önce biter ve Filistin halkına yapılan zulüm son bulur. Biz her zaman zalimlerin karşısında, mazlumların yanında olmuş bir milletiz. Filistin yalnız değildir, Müslüman kardeşlerimizin sesi olmak için Filistin için Kudüs için; 27 Ekim Cuma günü saat 16.00’da Belediye Meydanı’mızda toplanarak yürüyoruz. Tüm hemşehrilerimizi gerçekleştireceğimiz yürüyüşe davet ediyorum” diye konuştu.

AdminAdmin