KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 25-06-2024 21:49

GENÇLİK VE KÜLTÜR KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Gençlik ve Kültür Kampları’nın başvuruları başladı. 2 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek kamplara 11-24 yaş aralığındaki gençler başvurularını genclikhareketi.samsun.bel.tr adresinden yaparak katılabilecek. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Gençlik ve Kültür Kampları gibi projelerle gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerine, yeni beceriler kazanmalarına ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine olanak sağlıyoruz” dedi.

GENÇLİK VE KÜLTÜR KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI

Samsun Büyükşehir Belediyesi gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini başarıyla sürdürmelerine, yeni yaşam deneyimleri kazanmalarına, kişisel birikimlerini zenginleştirerek yeteneklerini keşfetmelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hareketi kapsamında Gençlik ve Kültür Kampları’nın başvuruları başladı. 2 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek kamplara, 11-24 yaş aralığındaki gençler başvurularını genclikhareketi.samsun.bel.tr adresinden yaparak katılabilecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım İlçesi Mahmur Dağı Gençlik ve Kültür Kamp Alanı'nda gerçekleşecek "Gençlik ve Kültür Kampları" ile gençlere dolu dolu bir yaz tatili vaat ediyor. Hafta içi Salı ve Perşembe günleri günübirlik, hafta sonları ise çadırlarda 1 gece konaklamalı olmak üzere toplam 8 hafta sürecek kamplarda, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenecek.

Toplamda 16 günübirlik ve 8 konaklamalı kamp programında Samsun Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, okullar ve gençlik merkezleri ile iş birliği yaparak gençler için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Katılımcılar, velilerinden alacakları muvafakat sonrasında online başvuru yaparak kamplara katılacaklar. Kamplara ulaşım ise belediye tarafından tahsis edilecek otobüslerle sağlanacak. Bu kapsamda, 8 kamp lideri, 5 gençlik lideri, 2 idari ve 1 yardımcı personel görevlendirilecek. Toplamda 2 bin 400 öğrenciye tişört, şapka ve yapboz gibi hediyeler de dağıtılacak.

Kamplar, gençlerin kültürel etkinliklerle bir araya gelerek yeni dostluklar kurabilecekleri, eğlenceli ve öğretici aktivitelerle dolu bir program sunacak. Samsun'un doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı da sunacak olan kamplar, gençlerin sosyal becerilerini geliştirmelerine ve yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmalarına destek olacak.

Gençlerimizin daima yanındayız

Gençlere verilen önemi ve değeri vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerini ve potansiyellerini en üst düzeyde değerlendirebilmeleri için çeşitli ortamlar oluşturmayı çok değerli buluyoruz. Bizler, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin bu süreçte ihtiyaç duydukları desteği ve fırsatları sunmak için çalışıyoruz. Gençlik ve Kültür Kampları gibi projelerle gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerine, yeni beceriler kazanmalarına ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine olanak sağlıyoruz. Bu nedenle, gençlerimizin her zaman yanında olduğumuzu ve onların potansiyellerini maksimum düzeyde kullanabilmeleri için elimizden gelen her türlü çabayı gösterdiğimizi belirtmek isterim” diye konuştu.

AdminAdmin