EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-07-2024 16:34

Meslek Yüksekokulu’nda Mezuniyet Töreni

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Çarşamba Ticaret Borası Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 350 öğrenci keplerini havaya attı.

Meslek Yüksekokulu’nda Mezuniyet Töreni

Çarşamba Göl Restoran’da düzenlenen mezuniyet töreninde konuşma yapan Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Çarşamba Ticaret Borası Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir, “2002/2003 eğitim-öğretim yılında 240 öğrencisi ile eğitime başlayan yüksekokulumuz bugün 6 programda yaklaşık bin 700 öğrenci ile eğitim-öğretimine devam etmektedir.

Ülkemizin kalkınabilmesi için yetişmiş ara insan gücüne ihtiyaç duyulması amacından yola çıkılarak kurulmuş olan yüksekokulumuzda tüm derslerini başararak diploma almaya hak kazandınız. İlerideki başarılarınız bizlere gurur kaynağı olacaktır. Ben hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Okul birincisi olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Çarşamba Ticaret Borası Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan Emin Çetinkaya ise şunları söyledi:

“Bu konuşmayı burada yapabilmek için çabaladım ve başardım. Her şeyin başında bir şeyleri başarmak için çok istemek gerekiyor. Yaptığınız ve yapmak istediğiniz şeyler ne kadar zor olursa olsun başarmak için çabalamak ve istemek çok önemlidir. Bende hedeflerim doğrultusunda sürekli çabaladım ve başardım. Bugün mezun olmanın gururunu yaşıyorum. Bugüne kadar bizlere destek olan ve bizleri eğiten kıymetli hocalarıma ve her zaman yanımda olan aileme teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından başarılı öğrencilere hediyeleri ve başarılı belgeleri ile mezun olan diğer öğrencilere öğretim görevlileri tarafından diplomalarının takdim edilmesinin ardından 350 öğrenci keplerini havaya attı.

Programa Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı, Çarşamba Ticaret Borsası yöneticileri ve veliler katıldı.

HABER:EMİN İNAN

AdminAdmin