YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 12:58

SALIPAZARI’NDA ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümü Salıpazarı İlçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

SALIPAZARI’NDA ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

Cumhuriyet Meydanındaki törene Salıpazarı Kaymakamı Burak Öz, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe jandarma Komutanı Üsteğmen Samet Kuruçelik, İlçe Emniyet Amiri V. Ünal Gümüşsu, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Minuz, CHP İlçe Başkanı Dursun Derendeli, İyi Parti İlçe Başkanı Şakir Şahin, Daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Cumhuriyet meydanında Salıpazarı Kaymakamı Burak Öz ve İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül tarafından Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başladı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ile sona erdi.
Daha sonra Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul Salıpazarı Kaymakamı Burak Öz, burada yaptığı açıklamada “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele gösterdiği, milletçe kenetlenerek bağımsızlığımızın tescillendiği, tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum.
Bu zaferin kazanılmasında emeği olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”dedi.

AdminAdmin