GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2022 17:46

SAMSUN FESTİVALE HAZIR

Samsun’da yüz binlerce ziyaretçinin katılım sağlayacağı dünyanın en büyük teknoloji festivaline ilişkin hazırlıklar devam ediyor.

SAMSUN FESTİVALE HAZIR

 

 

30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek Teknofest Karadeniz festivali hazırlıkları kapsamında Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve ekibi, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever ve ekibi, Karayolları 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ve Samsun Büyükşehir Belediye yetkilileriyle trafik, güvenlik ve ulaşım alternatiflerini içeren çalışmalar için bir araya geldi. Festival özelinde Samsun’a çevre illerden ve yurtdışından katılım olacağını belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Samsun Çarşamba Havalimanı yüz binlerce ziyaretçi ve yarışmacıya ev sahipliği yapacak. Bu anlamda vatandaşlarımız ve misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak adına hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Costal güzergahı, Çarşamba Havalimanı güzergahı, otopark alanları ve ring seferlerine yönelik hazırlıkları ve hizmetleri en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz.” dedi.    

Ring seferleri ile pratik çözüm sağlanacak
Ziyaretçiler ve yarışmacıların en pratik ve konforlu şekilde festival alanına gidiş ve dönüşlerinin planlandığını aktaran Doç. Dr. Zülkif Dağlı” Lojistik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, 19 Mayıs Stadyumu, Yaşar Doğu Spor Salonu ve Tekkeköy Belediyesi otopark alanları katılımcıların hizmetinde olacak. Özel araçları ile bu lokasyonlara gelenler otoparklara park edecek ve ring seferleri ile festival alanına taşınacak. Aynı şekilde havalimanından dönüş konusunda da ziyaretçiler ve öğrencilere özel ringler düzenlenecek ve otopark alanlarına konforlu şekilde geri dönüşleri sağlanacak. Oluşturulan otopark alanlarında zabıta ve emniyet personellerimiz de bu süreçte vatandaşlarımıza yardımcı olacak.” diye konuştu.

 

AdminAdmin