SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2021 23:28

ŞEKER FABRİKASI ÜRETİME GEÇEÇEK

Çarşamba İlçesinde faaliyete geçmesi planlanan Çarşamba Şeker Fabrikası ile ilgili İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı açıklamalarda bulundu.

ŞEKER FABRİKASI ÜRETİME GEÇEÇEK

Başkan Yazıcı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi ; Çarşambalıların yıllardır hasretini çektiği Çarşamba Şeker Fabrikamızın tekrar üretime geçmesi adına başlatılan çalışmalara iki yıl önce ara verilmişti. Geçtiğimiz günlerde bu girişimin tekrar planlamaya alınması adına bütün siyasi partiler ile ortak hareket ederek çağrıda bulunmuştuk.

Gerçekleştirdiğimiz yoğun görüşmelerin ardından yaşanan bazı önemli gelişmeleri sizinle paylaşmamız gerekli olmuştur.

İYİ Parti olarak üretim ekonomisine yönelik atılan her adımın ve çalışmanın yanında olduğumuz için bu konuda da gerekli enerjiyi göstermekten geri durmadık.

Bu kapsamda İYİ Parti Samsun Milletvekilimiz sayın Bedri Yaşar’ın yoğun çalışmaları neticesinde Türkşeker Genel Müdürü sayın Mücahit Alkan ile yaptığı son görüşmede Çarşamba Şeker Fabrikası’nın en kısa zamanda üretime geçeceği açıklanmıştır.

Türkşeker Genel Müdürü sayın Mücahit Alkan, Çarşamba Şeker Fabrikası’nın tekrar üretime geçmesi için yapılacak bakım ve onarım çalışmaları için gerekli olan ödeneğin Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sözünü aldığının müjdesini vermiştir.

 

Bu sürece katkı sunan siyasi parti ilçe başkanlarımıza, Çarşamba Belediye Başkanımız Halit Doğan’a ve partili partisiz herkese bir Çarşambalı olarak teşekkür ediyorum Çarşambamıza hayırlı olsun dileyerek müğjdeyi verdi.

 

AdminAdmin