SPOR
Giriş Tarihi : 18-04-2024 19:19

TSYD Samsun Şube'den Vali Tavlı'ya ziyaret

'Samsun, spor turizmiyle dünyaya açılacak'

TSYD Samsun Şube'den Vali Tavlı'ya ziyaret


TSYD Samsun Şubesi'nin ziyaret ettiği Vali Orhan Tavlı, "Sporun birleştirici gücünü kullanarak spor turizminde atılımlar yapıp, Samsun'un doğal ve kültürel güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz" dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Samsun Şube yönetimi, Samsun Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti. Şube Başkanı Murat Sandıkçı ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, şubenin faaliyetleri hakkında bilgiler verilip, spor turizmini yönelik Samsun'da yapılabilecekler konuşuldu.

PROJELER KONUŞULDU

Şube Başkanı Murat Sandıkçı, "61. yaşını kutlayan TSYD, ülkemizin en önemli oluşumlarının başında gelmektedir. Bizler de Samsun Şube yönetimi olarak göreve gelir gelmez yapabileceğimiz projeler ve şehrimize değer katacak atılımlar konusunda ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bizleri sıcak bir ortamda ağırlayan ve desteğini dile getiren Valimiz Orhan Tavlı'ya teşekkür ediyorum" dedi.

SPOR BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ

Samsun Valisi Orhan Tavlı da sporun birleştirici yönüne vurgu yaparak, "Daha önce görev yaptığım yerlerde de yaşadığım en önemli deneyim, sporun birleştirici gücüydü. Her kesimden insan statta, salonda veya spor alanında gönül verdiği takımı destekliyor. Bu durumu Samsun olarak çok iyi değerlendirmek istiyoruz. Sporun birleştirici ve dikkat çekici yönüyle spor turizmi konusunda ciddi adımlar atacağız" diye konuştu.

SPOR TURİZMİ VURGUSU

Tavlı, şöyle devam etti:

"Kültür ve doğa turizminin yanı sıra spor turizmi konusunda ekiplerimiz çalışmalarını yapıyor. Şehrimize ulusal ve uluslararası organizasyon kazandırma konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Samsun sınıf olarak artık üst düzey iller klasmanında. Samsun'un gelişmişliğini ve doğal güzelliklerini, spor turizmiyle tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Bu konuda spor medyası da büyük rol oynayacak."

Samsun Valisi Orhan Tavlı, ziyaret anısına TSYD Samsun Şube Başkanı Murat Sandıkçı ve yönetim kurulu üyelerine 'Atatürk Onur Anıtı' tablosu hediye etti.

AdminAdmin