GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2020 17:14

VATANDAŞLARA YAŞAM DESTEĞİ

İlkadım Belediyesi Vefa Destek  ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya tüm gücüyle devam ediyor.

VATANDAŞLARA YAŞAM DESTEĞİ

“Bir Telefonla Hizmet Kapıda”
İlkadım Belediyesi, koronavirüsle mücadele döneminde gerek Alo Vefa Hattı uygulamaları gerekse dezenfekte çalışmalarıyla örnek bir belediyecilik hizmeti sergiliyor. Çalışmaların ilk gün itibariyle son derece hassas bir şekilde sürdüğü İlkadım ilçesinde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatlarıyla kurulan Vefa Destek grubu bu süreçte çok önemli bir görev üstlendi. İlkadım Belediyesi ana hizmet binasında İlkadım İletişim Merkeziyle (İLKİM) koordineli bir çalışma sergileyen ekipler, 65 yaş üstü yalnız yaşayan, kronik hastalığı bulunan ve koronavirüs nedeniyle evinde izole olan vatandaşların 444 0 55 01- 0505 178 55 01 aradıkları takdirde bir telefonla yanında oluyor. Alo Vefa Hattı uygulamasının İlkadım’daki mimarı olan Başkan Demirtaş’da  ilk gün itibariyle ilçedeki çalışmaları başarılı bir şekilde yönetiyor. Son olarak ilkadım ilçesinde 7 günde 55 adrese yardım ulaştıran ekipler gece gündüz tüm gücüyle ilçe halkına hizmet veriyor.

“Fedakarca çalışan personeline teşekkür etti”
Salgınla mücadele kapsamında Alo Vefa Hattı’nın çok önemli bir görev üstlendiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Geçtiğimiz yıl kurduğumuz Alo Vefa Hattımız, 444 0 55 01- 0505 178 55 01 numaralı telefon aracılığıyla halkımıza 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam ediyor. Ekiplerimiz, koronavirüsle mücadelede 65 yaş üstü kronik hasta ve ihtiyaç sahibi yaklaşık 3 bin 500 hanemize alışverişlerinde ve gıda yardımı hususunda destek oldu.  Bunun yanında ilaç alışverişleri, hastaneye ulaşımları ve danışmanlık konularında da ekiplerimiz daima vatandaşlarımızın bir telefon kadar yakınında. Her şey halkımızın huzuru ve sağlığı için. Ben bu süreçte fedakarca görev yapan tüm çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

AdminAdmin