ÇARŞAMBA
Giriş Tarihi : 23-06-2022 13:27

YİĞİTLER OTO LASTİK LANSMAN YEMEĞİNDE BULUŞTU

Tüm Dünyada Endüstriyel ve Ticari Lastik Odaklı tek Şirket olan Prometeon Tyre Group’un en yeni ürün grubu 02 Serisi; dört yıl süren araştırma-geliştirme çalışmaları, 2,500 lastikle İtalya, Almanya ve Türkiye yollarında 180 milyon kilometrelik saha testleri, pazarlama, lojistik ve ticaret ekiplerinden oluşan bir çalışma grubunun ortak katkısıyla hayat buldu.

YİĞİTLER OTO LASTİK LANSMAN YEMEĞİNDE BULUŞTU

Pirelli markalı yeni ürün grubu; 02 Serisi, Prometeon ve Yiğitler Oto Lastik tarafından Samsun’da gerçekleştirilen toplantıda filolara tanıtıldı. Etkinlikte Türkiye, CIS, Kafkaslar Satış Müdürü Uğur Aydın ve Yiğitler Oto Lastik Genel Müdürü Ergün Yiğit davetlilere ürünler hakkında bilgi verdi. 

02 Serisi Prometeon'un en yeni teknolojisi ile beraber endüstriyel ve ticari lastik üretiminde en iyi uygulamayı temsil ediyor. İlk etapta; uzun mesafe, otoyol, bölgesel, şehir içi ve şantiyelerde kullanılan dört ürün grubu pazara sunuluyor. 

Yeni seride Prometeon Ar-Ge ekibi yenilikçilik ve sürdürülebilirliğe odaklandı

Sürdürülebilir inovasyon adına, teknolojik çözümlerin katkısıyla Prometeon Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen yeni seri, taşımacılık sektöründeki profesyoneller için etkin maliyet ve çevreye saygı açısından en üst seviyeyi temsil ediyor.

Bu süreçte gerçekleştirilen tüm Ar-Ge çalışmaları bir yandan yüksek kilometre performansı diğer yandan "aktif sürdürülebilirlik" ile operasyonel maliyetleri daha etkin bir şekilde yönetmeye odaklandı. Aktif sürdürülebilirlik; daha uzun lastik ömrü, daha düşük dönme direnci ve daha düşük yakıt tüketimi anlamını taşıyor.

Sürdürülebilirlik ilkelerine özen gösterirken, aynı güvenlik standartlarıyla en iyi performansı sunabilen çok dengeli bir ürün elde etmek için materyallere ve üretim süreçlerine yoğun ve hassas bir şekilde odaklanıldı. 02 Serisi önceki seriye kıyasla peformansını artırdı; dönme direncinde tüm seride ortalama %18 iyileşme sağlanırken kilometre performansı ortalama %10 arttı. Dayanıklılıkta ortalama %20 gelişme ve düzenli aşınmada ortalama %10 artış sağlandı.

Prometeon Mühendisliği

Prometeon Tyre Group’un tasarım ve üretimi ile beraber elde edilen teknolojik yenilikçilikleri simgeleyen/gösteren/ortaya koyan ve Prometeon Mühendisliği anlamını taşıyan "Prometeon Engineered" ifadesiyle Prometeon markası tüm 02 Serisi lastiklerinde yer alıyor. Üç tepecikli kar tanesi (3PMSF) işaretlemesine sahip 02 serisi lastikler RFID sensörü ile donatılmıştır ve Avrupa’daki büyük araç üreticileri tarafından onaylanmıştır.

PROMETEON TYRE GROUP Hakkında;

Prometeon Tyre Group, tüm dünyada yük ve yolcu taşımacılığı için endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek şirkettir. Prometeon’un çok katmanlı portföyünde ANTEO, TEGRYS ve ERACLE markalarıyla üretilen endüstriyel ve ticari lastiklerin yanı sıra PİRELLİ, PHAROS ve FORMULA lisanslı ürünler yer almaktadır. Grubun dört fabrikası (ikisi Brezilya'da, biri Mısır'da ve biri Türkiye'de), üç Araştırma ve Geliştirme Merkezi (İtalya, Brezilya ve Türkiye) ve Mısır'da bir Geliştirme Merkezi vardır. Grubun beş kıtada 40'tan fazla ülkeden 7.700 çalışanı bulunmaktadır. Prometeon 2019 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (United Nations Global Compact) imzacısı olmuş ve 2020 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi İtalya ağının kurucu üyeleri arasında yer almıştır. 

HABER:EMİN İNAN

AdminAdmin